چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی ها برای افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی تلاش کنند

استاندار یزد با تأکید بر لزوم تلاش روابط عمومی ها برای افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی گفت: حوزه روابط عمومی حوزه گسترده ای است که با  پاسخگویی کامل  و شفافیت داریم آثار آن در عدالت در سطح جامعه خود را نشان می دهد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد، « محمد علی طالبی» در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های استان به میزبانی اداره کل دادگستری و در سالن اجتماعات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اظهار داشت: شهید بهشتی تبلور یکی از رهبران انقلاب که بیشترین تاثیر را در پیروزی انقلاب داشتند؛ بود و چه جیف که چنین شخصیت های بزرگواری را از دست دادیم.
وی افزود: شهید بهشتی قوه عاقله انقلاب بودند که کنار افرادی همچون رجایی و باهنر به عنوان اتاق فکر انقلاب بودند و توسط منافقان کور دل مورد هدف قرار گرفتند و اگر این ترورها نبود شاید به اتکای وجود چنین شخصیت هایی وضعیتی بهتر از این داشتیم.
استاندار یزد با بیان اینکه همه ما به نوعی در بحث عدالت مسئولیت داریم، اضافه کرد: این موضوع قدمتی به درازای تاریخ و در زمان تفکر دارد و در ادیان مختلف مبحث محوری  و جز اصلی ترین نکات در محل اندیشه ورزی فلاسفه بوده است.
طالبی ادامه داد: ما در سطح کلان در دنیا با بی عدالتی ها و تبعیض ها مواجه هستیم و این امر تا سطح خرد نیز وجود دارد که شاید دلیل آن نیز عدم شناخت وظیفه و مسئولیت دستگاه ها و امید به دستگاه قضا باشد.
وی گفت: زمانی به عدالت می رسیم که مفهوم فکری و عدالت را در جامعه شکل دهیم و اگر در درون خانواده و روابط محدود اجتماعی خود پایبند به عدالت نباشیم در جامعه نیز بدان دست پیدا نخواهیم کرد.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به اهمیت روابط عمومی خاطرنشان کرد: حوزه روابط عمومی حوزه گسترده ای است و وقتی انتظار پاسخگویی و شفافیت داریم آثار آن در عدالت در سطح جامعه خود را نشان می دهد.
طالبی تصریح کرد: اطلاع رسانی ها به کمک ابزارهای نوین و اطلاع عموم از برخی از جرائم ممکن است احساس ناامنی را در جامعه تلقین کند .
استاندار یزد گفت: در زمینه جرائم یزد جز چند استان آخر است که باید در این زمینه نیز اطمینان خاطر را به جامعه دهیم و ذهنیت استان را در جامعه مناسب کنیم که این وظیفه از ظرفیت روابط عمومی هاست تا اطلاعات دقیق و درست به مردم منتقل شود.
طالبی ادامه داد: برخی مواقع بعضی جرائم عمومی می شود و مردم نیز از آنها مطلع می شوند اما فعالیت ها و زحمات دستگاه ها و اقدامات پیشگیری مغفول می ماند و این تلاش ها در لابلای خبرها گم می شود به همین دلیل وظفه روابط عمومی ها و رسانه ها گرورهی اطلاع رسانی کامل در این خصوص است.
وی با بیان اینکه در زمینه تامین اعتبارات در زمینه های پروژه های عمرانی و تامین انتظارات مردم در حوزه معیشت و بویژه انتخابات ، سال حساسی پیش رو داریم ، خاطرنشان کرد: درخواست و توقع ما از روابط عمومی ها این است که در این موضوعات با تمام توان و با هدف افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی حضور پیدا کنند.
استاندار یزد ادامه داد: روابط عمومی ها تا حد امکان از حاشیه ها عبور کنند و تمامی فکرشان در جهت خدمت به مردم و فراهم کردن شرایط مناسب برای مشارکت مردم در انتخابات و حضور مردم در فعالیت های سیاسی و فرهنگی باشد.


١١:٥١ - شنبه ١ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١٠٥٠    /    تعداد نمایش : ١١٦خروج
مناسبت ها

پیوندها