چاپ        ارسال به دوست

کاهش 17 درصدی جرائم در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد، « محمد حسین رحیمی زاده » در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های استان به میزبانی اداره کل دادگستری و در سالن اجتماعات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: اطلاع رسانی از وظایف دستگاه هابه عنوان مهمترین وظیفه روابط عمومی ها است که از این طریق به خوبی می توان پیشگیری را در جامعه گسترش دهیم.
وی افزود: ایجاد رضایتمندی برای مردم نسبت به دستگاه ها از جمله وظایف دیگر روابط عمومی هاست و زمانی که دستگاه ها پاسخگویی صحیح و اشراف به وظایف خود داشته باشند این امر تحقق پیدا می کند.
معاون دادگستری یزد ادامه داد: زبان رسانه اهمیت خاصی در جامعه دارد زیرا اگر خبر کامل و دقیق و تصویر مناسبی از صحنه ای گرفته شود به خوبی می تواند اثرات مفیدی را در جامعه داشته باشد و از چند سخنرانی می تواند موثرتر واقع شود.
رحیمی زاده با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا سطح آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم ، گفت: دستگاه قضایی اگرچه وظیفه پیشگیری از وقوع جرم را دارد اما با نگاه به مقررات مشاهده می کنیم که دستگاه های مختلف نیز این وظیفه را دارند و در امر پیشگیری موثر هستند.
وی خاطرنشان کرد: ما بر اساس جرائمی که پرونده ها وارد دادگستری می شود آمار می دهیم و به نوعی است که همه انها منجر به محکومیت نمی شود و این بدین معنی است که اگر بیان می شود که اولین جرم استان در زمینه خاصی است اما این بر اساس آمار و اطلاعاتی است که وارد تشکیلات می شود.
به گفته معاون دادگستری استان یزد، سرقت و تصادفات به عنوان اصلی ترین جرائم در استان است و اگر بیان می شود که خشونت در رتبه اول دارد  این آمارها بر اساس آمار وارده است و همه آنها منجر به محکومیت نشده است.
وی با تأکید بر اینکه باید موجی از اطلاعات برای مردم ارائه کنیم تا فریب موضوعات نخورند ، ادامه داد: فرهنگ ترافیک نیاز به کار و تلاش بیشتر است که نقش رسانه در این زمینه بسیار مهم و موثر است.
رحیمی زاده تصریح کرد: ما مسئولان و مردم تفکری بیشتر مبتنی بر درمان داریم در حالی که پیشگیری امری مهمتر از درمان است و از این طریق بسیاری از هزینه ها را می توانیم کاهش دهیم و رسانه ها در این زمینه می توانند نقش اساسی داشته باشند.
معاون پیشگیری  از وقوع جرم دادگستری استان یزد یادآور شد: ارتقای سطح افکار عمومی به عنوان نقشی اساسی هستند که روابط عمومی ها و رسانه ها نقش اساسی دارند.

وی خاطرنشان کرد: در استان ما در حوزه خانواده از چند سال قبل، تشکیلات قضایی و استانداری  و بهزیستی تلاش های زیادی در زمینه آموزش های پیش از ازدواج کردند که این طرح نیز به صورت کشوری در حال مطرح شدن است.


١٠:٢٠ - چهارشنبه ١ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١٠٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٨خروج
مناسبت ها

پیوندها